Şile Şömine » Klasik Şömine Modelleri - Yanar Şömine

Şile Şömine

Şile Şömine

Şile Şömine

Şömine evlerimizin salonların veya duvarlarda bulunan ısınmaya, dekor etmeye, ocak niyetine kullandığımız araçtır.

Şömineyi Kullanım Alanları?

Şömineleri günlük hayatımız da sahipsek kullandığımız bir araç. Şömineyi alma nedenlerimizden biri dekor için alınım evimizin ambiyansını daha güzel ve daha şık için kullanılıyor. Başka bir neden ise ısı, ısınmak için de kullanırız şömineyi ve odadaki ortamı da bir başka güzel yapıyor. Bir başka neden ise yemek pişirmeye yarıyor ve orda pişen yemeğin tadı bir bambaşka olur.

Şöminenin Maliyetini Belirleyen Bazı Unsurlar;

Şöminenin fiyatını belirleyen en büyük unsur büyüklüğüdür. Bunun içinde tabi ki de kalite de yer alıyor. Bir diğeri ise şöminenin çeşitleri, çeşidine göre maliyet farkı da ortaya çıkıyor bunlar kendi aralarında, bacalı şömine, taş şömine, tuğla şömine, bacasız şömine ve klasik şömine gibi gruplandırılma yapılır buna göre de fiyat belirlenir.

Şömine Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar;

Şömine almadan önce birilerine danışın araştırmalar yapın yapılan yorumları ve memnuniyet olup olmadığını bakmak da fayda olur. Tabi ki bir diğer husus güvenilir sağlam bir şirket veya firma bulmak. Bütçenize uygun bir şömine almaya çalışın bunu için de kullanılan malzemeleri de içine katmamız gerekir.

Daha fazla detay için www.yanarsomine.com.tr/blog-detay/avcilar-somine/40 bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

Klasik Şömine;

Sade ve düz bir yapıya sahip maliyeti de bir o kadar ucuz olan bu şömineler genelde dekorasyon da sade düz isteyenler için idealdir. Genellikle ısınmak için tercih edilirler. Ortamı ve enbiyansın daha güzel olması içinde kullanılır tercih edilir.

Şöminenin Kullanıldığı Alanlar;
Şömineyi her yer de kullana bilirsiniz ama bazı özel yerleri vardır. Bunlar ise fırınlar da kullanılır genelde pide ve ekmek gibi şeylerde kullanırlar. Bir diğeri ise kebap yapılan yerlerde burada ise lahmacun, pide , kebap çeşitleri vb. gibi şeyler yapılmaktadır. En önemlisi ise tabi ki de evlerimiz de genelde ısınmak için kullanır fakat mangal ve yemek gibi pişecek şeyleri burada pişirmek için de kullanırız.

Şömine İle Yapılan Bazı şeyler;

Şöminenin başında oturup ateşin dansını izleye bilir arkadaşlarınız, sevgilinizle, ailenizle oturup bir şeyler içip sohbet edebilirsiniz. Eğlence açasında ise barbekü partisi ver bilir isterseniz de bahçeniz de aileniz ve sevdiklerinizle birlikte mangal piknik yapabilirsiniz.