Şömine Aksesuar Seti - Yanar Şömine

Şömine Aksesuar Seti

Şömine Aksesuar Seti

Şömine Aksesuar Seti

Şömine aksesuar seti şöminenizi daha verimli ve güvenli bir şekilde kullanmanızı sağlar. Şöminenizin yanında kullanabileceğiniz aksesuar çeşitleri şunlardır:

  • Siperlik
  • Maşa takımı
  • Süpürge
  • Poker

Poker denilen aksesuar şömine içerisindeki odunların pozisyonunu rahat bir şekilde değiştirmenize yarayan aparattır. Metalden yapılmış çubuk şeklinde olurlar ve farklı tasarım seçenekleri de mevcuttur.

Şömine maşaları ateşi harlamak için ve düzenlemek için kullanılır. Süpürge temizlik aşamasında kullanılır. Siperlik ise isteğe göre yine metalden ya da camdan olabilir. Cam siperlikler şöminenin görüntüsünü bozmadığı için daha çok tercih edilir.

Ateş yanarken çıra sıçraması gibi durumların yaşanmaması için şömine siperliği kullanmak önemlidir. Çocuklu evlerde siperlik sayesinde güvenli bir şekilde şömine kullanabilirsiniz.

Şömine Aksesuarları Koçtaş

Şömine aksesuarlarını online olarak sipariş vermek maliyeti daha uygun bir seçenektir. Çeşitli indirimlerden ve kampanyalardan yararlanabilirsiniz. Şömine aksesuar seti satın aldığınızda dilerseniz duvarda özel bir bölme yaparak içine koyabilirsiniz.

Evinizin uygun herhangi bir alanında muhafaza ederek temiz kalmalarını ve her zaman göz önünde olmamalarını sağlayabilirsiniz. Odunlu şömine kullanıyorsanız eğer yakacağınız odunların bir bölümünü koymak için stand yapabilirsiniz.

Şöminenin yakınlarında duran bir odun standı hem yakma işlemi sırasında kolaylık sağlar hem de güzel bir dekor oluşturur. Şöminenizin etrafına raf sistemleri, biblolar koyabilir ve görünümü zenginleştirebilirsiniz. Şömine bir evin odasına girildiğinde ilk göze çarpan dekor olur.

Şömine Aksesuarları Odunluk

Şömineden en iyi ısı verimini almanız için tüm aksesuarları ile takım olarak kullanmanız gerekir. Siperlik, maşa, odunluk, süpürge aksesuarları takımınızı tamamlar.

Dayanıklı malzemeden üretilen şömineleri on yıllar boyunca sağlam bir şekilde kullanabilirsiniz. Uzun yıllar boyunca kullanacağınız için geleceğe yatırım yapmış olursunuz. Bu sebeple malzemeleri ve aksesuarları seçerken dikkatli olmalı ve kaliteli malzeme seçmelisiniz.

Şöminenizi kurduktan sonra kullandığınız odun başta olmak üzere doğru malzemeler seçmelisiniz. En çok kullanılan odun çeşidi meşe odunudur. Hazneler her zaman ısıya dayanıklı metalden üretilirler.