Şömine Boyutları - Yanar Şömine

Şömine Boyutları

Şömine Boyutları

Şömine Boyutları

Evinize şömine yaptırmak isterken dikkat etmeniz gereken hususlardan biri şömine boyutları konusudur. Kaliteli bir şöminenin belirli boyutları vardır ve bu ölçülere uygun olarak yapıldığında şömineden tam verim alırsınız.

Modeller çeşitli tarzlarda olmalarına rağmen her şöminenin olması gereken bir şömine boyutları standartları vardır. Bunun sebeplerini şu şekilde açıklayabiliriz:

  • Şömine kurulurken içerisine yeterli miktarda oksijen almalıdır.
  • Alınan bu oksijen sayesinde yanma performansı kusursuz olacaktır.
  • Şömine boyutları oluşan dumanın ölçülü bir şekilde dışarı çıkması için de gerekli boyutta olmalıdır.
  • Yanma ve duman oluşumu dengesi bu ölçüler sayesinde dengeye oturur.

Şöminenin kurulacağı yere göre en uygun boyutları belirlenerek profesyonel kişiler tarafından belirlenerek kurulum gerçekleştirilir.

Şömine Boyutları Modelleri

Son yıllarda birçok kişi tarafından tercih edilen şömine modellerinin başında elektrikli şömineler gelmektedir. Şömine boyutları her modelde olması gereken ölçüye sahiptir ve kalitesi ölçülerin kusursuz şekilde yapılmasından geçer. Yanar Şömine kalitesiyle müşterilere sunulan şömineler uzman ekipler tarafından kapınıza kadar getirilir ve kurulumu da ustalar tarafından gerçekleştirilir.

Şömine boyutları evin hangi kısmını tercih ettiğinize bağlı olarak da değişiklik gösterse de şöminenin işleyişi için ideal ölçüler vardır. 2 boyutlu ya da 3 boyutlu şömine çeşitleri için insan sağlığını koruyacak şekilde dizayn edilirler. Şömine boyutları hem estetiğe zarar vermeyecek şekilde hem de şöminenin en iyi şekilde işlemesini sağlayacak biçimde gerçekleştirilir.

Elektrikli Şömine Boyutları

Elektrikli şömine boyutları pek çok farklı tarzda modele sahiptir. İki boyutlu modeller ya da üç boyutlu model seçenekleri ile müşterilerin beğenisine sunulur. Standart ölçüler müşterinin isteğine göre ve evin hangi kısmına kurulacağına göre belirlenebilir.

Şömine boyutları müşterilerin evde ısınma ihtiyacını tam olarak karşılamak ve ısı yalıtımını en iyi şekilde gerçekleştirmek adına bazı sabit ölçülere sahiptir. Üç boyutlu modeller için durum biraz daha değişiktir. Duman çıkışı olmayacağı için ölçüleri ile ilgili daha kolay değişiklik yapılabilir.