Şömine Cam Kapak Modelleri - Yanar Şömine

Şömine Cam Kapak Modelleri

Şömine Cam Kapak Modelleri

Şömine cam kapak modelleri yüksek ısıya dayanıklı olarak üretilirler. Şömine yanar haldeyken ateşten kıvılcım parçaları ya da odun parçaları sıçramasını önlemek için kullanılırlar. Cam olmasının avantajı şöminenin görüntüsünü hiçbir şekilde bozmamasıdır.

Şömine camı standart ölçülere sahiptir fakat isteğe göre özel tasarım da yapılabilir. Şömine cam kapak modelleri boyutlara göre de hazırlanarak şöminenin bütünüyle uyum içerisinde olurlar. Cam kesilerek hazırlanır ya da hava geçişi sağlamak için üzerine minimal delikler açılabilir.

Cam üzerine görüntüyü bozmayacak şekilde kenar işlemeler ya da farklı desenler çizilebilir. Modern ve şık görüntü veren şömineler şömine cam kapak modelleri ile daha da bir güzellik kazanırlar.

Şömine Cam Kapak Fiyatları

Ateşin sıçramasını önlemek ve koruyucu olması amacıyla kullanılan şömine cam kapak modelleri çeşitli fiyatlara sahip olurlar. Öncelikle şöminenizin ne kadar büyük olacağı bu fiyatı belirler. Kullanılacak cam da şöminenizin haznesine uyacak büyüklükte kesilir.

Şömine kapakları cam haricinde farklı malzemelerden de yapılabilirler. Bu malzemeleri şöyle sıralayabiliriz:

  • Pirinç şömine kapakları
  • Metal şömine kapakları
  • Şömine cam kapak modelleri
  • Ahşap şömine kapakları

Her malzeme yüzde yüz koruma sağlayacak şekilde üretilmiştir. Şömine cam kapak modelleri en çok tercih edilen ürünlerden biridir. Dayanıklı kullanılan cam sayesinde 800 derece ısıya kadar dayanıklılık sağlar. Şöminenin büyüklüğüne göre tek panel ya da birkaç panelden oluşabilir.

Şömine Cam Kapak Sistemi

Isıya dayanıklı şömine cam kapak modelleri şöminenizden daha yüksek verim almanızı sağlar. Yalnızca odunlu şöminelerde değil yakıtla çalışan şömineler, elektrikli şömineler gibi farklı modellerde de kullanılabilirler.

Şöminenin haznesini hem dışarıdan soyutlayıp korumak hem de daha uzun ömürlü olmasını sağlamak için uygundurlar. Şömine cam kapak modelleri yana doğru ya da aşağı yukarı doğru asansör tarzı açılıp kapanan tasarımlara sahiptir. Fiyatları uygun olan modeller özel üretim yapılır ve bir kez aldığınızda uzun seneler boyunca kullanabilirsiniz.

Şömineler evimizi güzelleştirir ve yaşadığımız alanı daha huzurlu bir hale getirir.