Şömine Camı Nerede Satılır - Yanar Şömine

Şömine Camı Nerede Satılır

Şömine Camı Nerede Satılır

Şömine Camı Nerede Satılır

Şömine camını internet sitelerinden ya da şömine satışı yapan yerlerden bulabilirsiniz. Ancak bu noktada kafa karıştıran ve emin olunması gereken bazı konulara açıklık kazandırmak gerekiyor. Peki o noktalar nedir?

Temperli Cam Şöminede Kullanılır mı?

Şömine camı nerede satılır sorusuna daha geniş minvalde cevap vermeden önce güçlendirilmiş cam ya da diğer ismi ile temperli cam şöminede  kullanılır mı? Onu açıklamak gerekir. Şömine camı yüksek ısı şoklarına dayanıklı olmak zorundadır. Vitro seramik cam olarak da nitelendirilen cam 700 dereceye dayanıklı olarak imal edilir. Ani ısı değişimlerine karşı mukavemeti yüksektir. İnternette temperli cam şömine camı olarak satılıyor ancak uzmanlar vitro seramik camın şömine camı olduğunu belirtiyor.

Nadiren de olsa farklı sebepler ile kırılmalar meydana gelebilir. Ani ve süreklilik arz eden noktasal darbeler buna yol açabilir. Mesela yüksek frekansla titreşen bir ev aletinin teması, ya da temizlik esnasında sivri bir cismin cama vurması gibi örnekler verilebilir. Bu esnada güvenlik açısından camın küçük ve keskin olmayan parçalara ayrılarak dağılması gerekir.

Şömine camı satışı yapan size yakın yerleri internet üzerinden hemen bulabilirsiniz. Ancak, şömine camı satın almak kadar şömine camı montajı da o denli önemlidir.

Şömine Camı Montajı

Şömine camı montajı yapacak bir firmaya ulaşamadınız, camı bir şekilde internet üzerinden tedarik ettiniz, ve montajı siz kendiniz yapacaksınız. Nelere dikkat etmelisiniz? Satın aldığınız camın garanti kapsamını iyi okuyun. Aslında camın montajında çok büyük bir incelik yoktur. Sorun camın yerine tam oturmaması sebebi ile kasması neticesinde oluşan kırılma ya da çatlama, yerine oturturken camı düşürüp vurma sonucu kırılmalar garanti kapsamında olmamaktadır. Bu sebeple montaj işinin bir profesyonel tarafından yapılması en güvenli tercih olacaktır.

Temperli Cam Şömine Temizliği Nasıl Yapılır?

Temperli cam şömine temizliği konusunda en çok can sıkan iki durum vardır. Bunlar cam sisi ve cam isi karaltısı sorunudur. Bu iki durum haricinde şömine cam temizliği problem olmamaktadır. Temizlik esnasında dikkat edeceğiniz en önemli husus, kullandığınız kimyasalların şömine üzerinde yaratacağı etkileşimdir. Yukarıdaki iki özel durum için en kolay çözüm seyreltilmiş amonyak ile suyu karıştırıp bir sprey şişesine doldurun. Kağıt havlu yardımı ile cama sıktığınız karışımı iyice ovun. Camın üzerindeki karaltı ya da isin bir süre sonra yok olduğunu göreceksiniz.