Şömine Çeşitleri ve Fiyatları - Yanar Şömine

Şömine Çeşitleri ve Fiyatları

Şömine Çeşitleri ve Fiyatları

Şömine çeşitleri ve fiyatları şöminenin türüne göre değişiklik göstermektedir. Birçok farklı şömine türü vardır ve her birinin kendine has özellikleri vardır. Seçeceğiniz tip bütçenize, odanın tasarımına ve açık veya kapalı şömine isteyip istemediğinize bağlı olacaktır. Şömine çeşitleri ve fiyatları seçeceğiniz ürünün fiyatına göre değişiklik göstermektedir. Bu noktada Şömine çeşitleri söz konusu olduğu zaman karşımıza farklı alternatif seçenekler çıkar:

  • Odunlu Şömineler
  • Doğalgazlı Şömineler
  • Elektrikle Çalışan Şömineler

Odunlu Şömineler

Odunlu şömineler en yaygın şömine türüdür. Genellikle tuğla, taş veya beton bloklardan yapılır ve ahşabın yandığı metal veya seramik bir soba içermektedir. Bu sobalar kışın evinizi ısıtmak için de kullanılabilir. Şömine çeşitleri ve fiyatları şöminenin kullanım özelliğine bağlı olarak şekillenmektedir.

Doğalgazlı Şömineler

Doğalgazlı şömineler popülerdir! Çünkü kullanımları kolaydır ve bunları çalıştırmak için herhangi bir özel alet gerektirmezler. Birçok gazlı şömine, uzaktan kumandalarla birlikte gelir, böylece yanlarına gitmenize gerek kalmadan onları açabilirsiniz. Ayrıca, düzenli olarak atılan küllere ihtiyaç duymadıkları için odun yakan modellerden daha kolay temizlenirler.

Elektrikle Çalışan Şömineler

Elektrikli şömineler gazlı şöminelere benzer. Ancak herhangi bir yakıt kaynağı gerektirmezler. Sadece fişe takın! Her gün şöminesini kullandıktan sonra ağaçları kesmek veya dağınık küllerle uğraşmak zorunda kalmadan sıcak bir atmosfer yaratmak isteyenler için idealdir. Şömine çeşitleri ve fiyatları açısından elektrikli şöminelerin son derece ideal ürünler olduklarını rahatlıkla ifade edebiliriz.

En Popüler Şömineler Hangileridir?

Doğalgazlı şömineler genellikle bugün piyasada bulunan en popüler tiptir. Kurulumu ve çalıştırması kolaydır ve çalıştırmak için herhangi bir elektrik gerektirmezler. Gazlı şömineler, ihtiyaçlarınıza göre iç veya dış mekanlara kurulabilir. Şömine çeşitleri ve fiyatları da bu tür şöminelerde farklılık göstermektedir.

Bir gaz şöminesi, ısı oluşturmak için propan veya doğal gaz kullanır. Dağınık ve kullanımı maliyetli olabilen odun veya kömür gerektirmediği için verimli bir seçimdir. Gazlı şöminelerin kullanımı kolaydır ve yılda bir kez külleri temizlemenin ötesinde fazla bakım gerektirmez. Hem bağımsız modellerde hem de mevcut bir duvar veya zemin alanına kurulabilen yerleşik tasarımlarda üretilirler.