Şömine Dekora Uygun Nasıl Seçilmelidir? - Yanar Şömine

Şömine Dekora Uygun Nasıl Seçilmelidir?

Şömine Dekora Uygun Nasıl Seçilmelidir?

Şömine Dekora Uygun Nasıl Seçilmelidir?

Derinlik ve genişlik bakımından farklılık gösterecek olan şömineler, barbeküler, sobalar, olmak üzere farklı çeşitleri bulunmaktadır. Odun şömine ve elektrikli şömine gibi modeller aralarında çeşitlilik farkı bulunmaktadır.

Şömine Aksesuarları Nelerdir?

Şömine mekanınıza daha uygun hale getirmek için aksesuarlar kullanabilmektesiniz. Bu aksesuarlara mekanınızdaki şömineyi daha kaliteli ve gösterişli hale getirebilirsiniz. Mekanınızdaki şömineye aksesuar denilince maşa aksesuarları öne çıkmaktadır. Paslanmayan maşa şömine aksesuarı farklı modellerde ve farklı çeşitlerde bulunabilmektedir. Şöminenin içerisindeki haznenin büyüklüğü veya küçüklüğü baş göstermektedir. Şöminenin haznesi ve aksesuarı şömine için daha iyi yanmasını ve mekana ısı vermesi için önemli ürünlerdir. Şömine aksesuar seçimlerini yakıt seçimine göre yaparsanız daha iyi olacaktır. Odunlu şöminelerde ateş söndükten sonra ortada kalan ateş külünü temizlemek için bir fırça ve faraş yardımıyla kolaylıkla temizleyebilirsiniz.

Sulu Şömine Modelleri

Sulu şömine modellerinde plazma tipi şömine daha çok kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Bunun en büyük nedenlerinden bir tanesi de şöminenin alt kısmındaki bağlantı setinin kolaylıkla takılıp çıkarılması ve kolaylıkla temizlenmesidir. Sulu şömine modellerinde en fazla plazma tipi şömine tercih edilir renkleri ise siyah granit veya gri renkli taşlı olmaktadır.

Şömine ile Komple Ev Isınabilir mi?

Şömine ile komple ev ısınabilir mi veya şömineden ben iyi verim alabilir miyim gibi sorular oldukça popülerdir. Mekanımızı ısıtma konusu oldukça önemli bir noktadır. Normal bir şöminede ateşten gelen sıcaklık ile normal derecede ısınabilmeniz mümkündür. Ariyetten şöminenin konumundaki yan oda ve üst odada bu sıcaklıktan etkilenecektir. Bunun için şömineden gelen ısıyı borular sayesinde diğer odalara aktarabilmeniz mümkündür. Fakat bu borulardan gelen sıcaklık düşük bir derecede olacaktır ve bu sıcaklık fazla önerilmemektedir. Sıradan bir şömine ancak 2 odayı ısıtabilmektedir.