Şömine Döküm Soba - Yanar Şömine

Şömine Döküm Soba

Şömine Döküm Soba

Şömine Döküm Soba

Şömine döküm soba hem ısınmak amaçlı hem de yemek ısıtmak, pişirmek amaçlı kullanılır. Çok fonksiyonlu olması sebebiyle tek ürünle iki işi halletmenizi sağlar ve bu da tasarruf etmeniz demektir. Ülkemizde en çok orta kesimlerde kullanılan ve kuzine soba da denilen modeller özel tasarımlar ile şehirlerde de karşımıza çıkıyor.

Pek çok modeli ve tasarımı ile evinize şık bir hava katan şömine döküm soba farklı boyutlarda üretiliyor. Daha küçük modelleri apartman daireleri için oldukça uygun. Büyük modeller restaurantlarda da kullanılıyor.

Evinizde bir şömine döküm soba olduğunda doğalgaz ya tüp kullanmak zorunda olmadığınızdan tasarruf etmiş olursunuz. Dayanıklı yapısıyla uzun yıllar kullanılabilen modeller kolay taşınabilir.

Şömine Soba Elektrikli

Farklı model ve tasarımlara sahip olan şömine döküm soba elektrikle çalışan modellere de sahip. Uzaktan kumandayla idare edilen bu modeller yakıt ya da odunla çalışan modellerden daha kolay kullanılıyor.

Elektrikli şömine döküm soba avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Duman, koku, is yapmazlar.
  • Uzaktan kumanda ile ayarlanabilir olduğundan kaç derece yakacağınızı belirleyebilirsiniz.
  • Kullanımı ve temizliği oldukça kolaydır.
  • Hiçbir kimyasal madde barındırmaz.
  • Kolay taşınır

Birbirinden güzel modelleri ile modern ya da otantik tarzda her zevke hitap eden şömine döküm soba klasik odunlu modelleri kullanıldığında da normal soba gibi çok zahmet içermez. Temizliği normal sobadan çok daha kolaydır.

Şömine Soba Nasıl Yakılır

Şömine döküm soba hangi malzemeden seçildiyse yakış biçime de o malzemeye göredir. Örneğin bio ethanol ya da doğalgazlı şömine seçtiyseniz yakıtı haznesine yerleştirip uzun bir çakmak aracılığıyla tutuşturmanız yeterlidir. Elektrikli sobalar ise fişe takılarak uzaktan kumandayla kontrol edilir.

Yakması kolay olan şömine döküm soba özel dayanıklı malzemesi sayesinde ısıyı uzun süre muhafaza eder. 800 dereceye kadar dayanıklı haznesi ile kalabalık kişilere yemek hazırlamak için de kullanabilirsiniz.

Şömine sobalar bulundukları ortamın nemine etki etmezler. Bu sebeple oluşan az nem oranına bağlı ağız kuruluğu gibi olumsuzluklar görünmez.