Şömine Fiyatları Bursa - Yanar Şömine

Şömine Fiyatları Bursa

Şömine Fiyatları Bursa

Şömine Fiyatları Bursa

Ateşin kullanılmaya başlandığı devirlerden beri olduğu düşünülen şömine, teknolojik gelişmelere paralel olarak pek çok değişim geçirmiştir. Eski dönemlerde kazılmış çukur biçiminde olan şömineler ilkel baca teknolojisine sahipti ve uzun yıllar kullanılmıştı. Prens Ruppert’in bugün kullanılan baca sistemini geliştirmesiyle şömineler daha çağdaş bir yapıya büründüler ve günümüzde de kullanılmaktadır. Şömine fiyatları Bursa şehrinde talebe bağlı olarak çeşitlilik göstermektedir.

Genellikle salonlar için kullanılan temel mantığında içinde ateşin yakılabildiği ve yanan ateşin izlenebildiği bir ocaktır. Günümüzde daha teknolojik ısıtma yöntemleri olduğu için şömineler daha çok nostalji ve dekor için kullanılmaktadır. İçinde yanan ateşin izlenebilmesi ve ateş çıtırtısı insana huzur vermektedir. Bu nedenle de farklılık arayanların tercihidir.

Şöminelerin Kullanım Alanları

Farklı çeşitleri olan şömineler insanların en derinlerindeki ateşe ve ısıya olan tutkusunu yatıştırmaktadır. Modeline göre farklı kullanım alanlarında tercih edilen bu ürünler eskiden evlerin salonlarında tercih edilirken günümüzde işletmeler ve iş yerlerde de kullanılmaktadır. Gerek tasarım olarak gerekse ateşin insanı çekmesi nedeniyle insanları etrafına toplamak gibi bir işlevi de bulunmaktadır.

İçinde odun yakılan doğal şöminelerin yanı sıra daha temiz ve zahmetsiz olan elektrikli şöminelerde son zamanlarda ön plana çıkmaktadır. Otantik tasarımlara can vermesi nedeniyle iç mimarların da zevkle kullandığı bir ürün olmaktadır. Ürünün işçiliği ve tasarımı şömine fiyatları Bursa ili içinde oldukça etkili olmaktadır. Ayrıca kullanıcı isteğine göre çeşitlenmesi de bu bağlamda değerlendirilmelidir.

Şömineler Neden Tercih Edilir

İç mekân tasarımlarının her alanında kullanıma uygun olması ve sorun çıkarmaması, küçük alanlara dahi konumlandırılabilmesi mekânda farklılık ve estetik arayanların şömine tercih etmesini sağlamaktadır. Öte yandan yanan ateşin insanı huzura taşıyan sesi, kokusu ve loş bir ortam oluşturması gibi nedenlerde tercih edilme nedenleri arasında yer almaktadır.

Doğal odun şömineler yakıldığında daha yoğun bir haz yaratsa da günümüz şartlarında bu ürünlerin tercihi oldukça zahmetli görülebilmektedir. Elektrikli şömine kullanımı daha kolaydır ve bütçe açısından da daha uygundur. Yakıt derdinin olmaması ve baca ihtiyacının olmaması en önemli avantajlarıdır. Seçilen şömine çeşidine ve modeline bağlı olarak şömine fiyatları Bursa şehrinde farklılık gösterecektir. Tasarım farklılıklarını da değerlendirmek gerekir.