Şömine Fiyatları İzmir - Yanar Şömine

Şömine Fiyatları İzmir

Şömine Fiyatları İzmir

Şömine Fiyatları İzmir

Şömine fiyatları İzmir ve çevresi için şömineyi kullanmak istediğiniz alana ve alanın boyutlarına göre değişiklik gösterir. Şömineler iki türlü kullanılabilirler:

  • İç mekan şömineleri
  • Dış mekan şömineleri

İç mekan şömineleri eviniz, ofisiniz gibi özel alanlarda ya da kafe, restaurant, müze gibi kamusal alanlarda karşımıza çıkar. Dış mekan şömineleri ise bahçe, teras ya da balkon kullanımı ve dekorasyonu için uygundur. İzmir’de oturan kişiler için yaz mevsiminde birbirinden şık ve kullanışlı bahçe şömineleri ile sevdikleriyle birlikte harika akşamlar geçirebilirler.

Teknolojinin gelişimi ile şömineler yalnızca kırsal kesimlerde değil şehirde yaşayan insanların da hayatına giriş yapmıştır. Eviniz için hem dekorasyon hem de ısınma aracı olarak kullanılabilirler.

Şömine Aksesuar Seti

Şömineler birtakım aksesuarlarla birlikte kullanıldıklarında daha verimli ve güvenli kullanıma sahip olurlar. Şömine fiyatları İzmir için bakarken şömine aksesuarlarının fiyatlarını da inceleyebilirsiniz.

Şömine maşa takımları dikkatli seçilmesi gereken aksesuarlardan biridir. Odunlu şömineler için ateşi yakarken ve yaktıktan sonra belirli zamanlarda ateşin harlanması için kullanılırlar. Isıya dayanıklı sert çelik gibi metallerden üretilirler.

Şömine önü siperlik ateş yanarken ortaya çıkabilecek kıvılcımların halıya ya da kişilere gelmesini engellemek amacıyla kullanılır. İsteğe göre cam ya da metal siperlik kullanılabilir. Cam siperlikler şömine görüntüsünü engellemedikleri için daha çok tercih edilirler. Şöminenizin tasarımına uygun biblolar da dekoru tamamlamak için şık aksesuarlardır.

Şömine Camı Temizleme Spreyi

Şömine modelleri eski zamanlara nazaran daha modern bir hal aldıkları için temizlenmeleri eskisi kadar zor değildir. Odunlu şöminelerin kolay temizlenebilen hazneleri sayesinde etrafı kirletmeden kolayca temizleyebilirsiniz.

Koruyucu siperlik olarak cam siperlik kullanıyorsanız temizliği için temizleme spreyi kullanabilirsiniz. Odunlu şöminelerden başka elektrikli şömine kullanıyorsanız temizleme işlemi çok daha kolaydır.

Elektrikli şöminelerde duman, is olmadığı için yalnızca nemli bir bezle silinmesi yeterlidir. Şömine temizliği ısı veriminin düşmemesi için belirli aralıklarla düzenli bir şekilde yapılmalıdır. Kullanım talimatına uyularak temizlendiğinde daha sağlıklı olur.