Şömine Fiyatları Ne Kadardır?

Şömine Fiyatları Ne Kadardır?

Şömine Fiyatları Ne Kadardır?

Evinize uygun, göz zevkinize yaraşır, tam estetik olan görüntüyü sağlayabilmek için şömine almak istiyorsunuz ancak fiyatlarını merak mı ediyorsunuz? Öncelikle, şöminenin sadece eviniz için değil, ofis, kafe, restoran ve daha uygun olan pek çok mekânda kullanılabileceğini hatırlatmak isteriz. Öncelikle nasıl bir şömine almak istediğinize göre değişen bir fiyat listesi bulunmaktadır.

Tuğla şömine, taş şömineler, elektrikli şömineler, doğalgazlı şömine, yapay şömineler ve bacasız şöminelerden hangisini istiyorsunuz? Sonrasında ise ne kadar büyüklükte ve ne kadar ısıtma gücü istediğinizi belirliyorsunuz. Çünkü bu saydığım kriterlerin hepsi fiyatlandırma için bir farklılık sunmakta.

Şömine Fiyatlarına Etki Eden Faktörler

Odun ile yanan (yani tuğla, taş ve kaplama şömineler gibi) şöminelerin fiyatlarından başlayalım.  Klasik model, köşe duruşu olan bir şöminenin ortalama 6.500 TL ile 7.000 TL gibi bir fiyatı vardır. Odunlu şöminelerin kuzineli ve kuzinesiz olan türleri vardır. Kuzineli ve odun ile yanan bir şöminenin fiyatı 3.000 TL ile 4.200 TL arasında farklılık göstermektedir. Diğer klasik tarzda olan şömineler ise ortalama olarak 4.000 TL civarında fiyat gösterebiliyor.

Daha fazla detay için www.yanarsomine.com.tr/blog-detay/somine-fiyatlarini-etkileyen-faktorler/23 bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

Elektrikli şömine fiyatları ise çok daha fazla fiyat seçeneği sunmakta. 700 TL ‘den başlayarak önce 1.200 TL ardından 1.800 TL ve 2.000 TL ‘ye kadar artık gözlemleyebiliyorsunuz. Elektrikli şöminelerde istediğiniz boyuta göre fiyat artışı rahat bir şekilde gözlenmektedir. Ayrıca elektrikli şöminelerde 3D özelliği de var ise fiyatlar daha da artıyor. 3.000 TL civarında olan bir şöminenin daha büyüğü için 6.000 TL ile 9.000 TL arasında olan bir fiyat dalgası gözlenmektedir. Hatta daha büyük ve 3 boyutlu olan elektrikli şömineler için 12.000 TL ‘ye kadar fiyat artışı vardır. Oymalı elektrikli şömineler ise 20.000 TL ‘ye kadar ücret çıkartıyor.

Doğalgazlı şömine fiyatları ise ortalama olarak 9.000 TL ile 12.000 TL arasında değişiyor. Yapay olan şömineler ise çok daha ucuz ancak ısı verme veya ateş görüntüsü gibi bir artısı yok. Yapay şömine fiyatları ise 500 TL, 600 TL ve 700 TL civarında ne ile yapıldığına ve şekline göre değişmektedir.

Bacasız şömineler, bir diğer adı ile bio-etanollü şömineler ise ortala boyda olan bir bacasız şömine 2.000 TL ile 3.000 TL arasında bir ücrete tabiidir. Ancak daha küçük olan modellerinde fiyatlar 600 TL ile 800 TL arasında olmaktadır. Daha büyükleri ise 3.500 TL ile 4.000 TL arasındadır.