Şömine Görünümlü Doğalgaz Sobası Nedir? - Yanar Şömine

Şömine Görünümlü Doğalgaz Sobası Nedir?

Şömine Görünümlü Doğalgaz Sobası Nedir?

Şömine Görünümlü Doğalgaz Sobası Nedir?

Doğalgazlı şömine yakıt olarak LPG veya doğalgaz ile çalışmaktadır. Neredeyse her geçen gün teknolojinin gelişimiyle doğalgazlı şöminelerin gelişimi de artmaktadır. Doğalgazlı şömineler tek bir tuş ile çalışmakta ve uzaktan kumanda sayesinde ısıyı yükseltebilir veya istediğiniz zaman düşürebilirsiniz. Bu konforun yanı sıra odun, kömür, kül, is, duman gibi sorunlar ortadan kalkmaktadır. Doğalgazlı şömine ise bu işlerle uğraşmayı sevmeyen şömine kullanıcıları için daha uygun olmaktadır.

Neden Doğalgazlı Şömine Almalıyız?

  • Doğalgazlı şömineler diğer şöminelere göre daha az zahmetli ve ucuzdur.
  • Doğalgazlı şömineler sonradan yapılmış olan mekanlara (villa, dubleks, ev) gibi mekanlara rahat bir şekilde monta edilebilir.
  • Doğalgazlı şömineler diğer şöminelere göre sabit bir ısı kaynağı bulunmaktadır. Şöminenizi istediğiniz zaman kumandasından veya düğmesinden istediğiniz zaman ateşi yükseltip istediğiniz zaman düşürebilirsiniz.
  • Doğalgazlı şöminenizde asla odun kömür satın almak veya kesmek zorunda kalmazsınız.
  • Odunla yanmakta olan şöminelerin ateş söndükten sonra kül temizleme gibi bir sorun olacaktır fakat doğalgazlı şöminelerde bu şekilde bir sorunlar olmamaktadır.
  • Doğalgazlı şömineler enerji tasarrufu sağlamaktadır.
  • Doğalgazlı şöminenizde bulanan düğme ile tek tuş ile şömineniz yanmaya başlayacaktır.
  • Doğalgazlı şöminenizden çıkmakta olan duman havayı kirletmez ve zarar vermemektedir.

Doğalgazlı şömineler neredeyse elektrikli şöminelerin benzeridir. Fakat doğalgazlı şöminenizin yanması için doğalgaz hattınızın yapılmış olması gerekmektedir. Eğer ki doğalgaz ile yanmıyorsa LPG yakıtı ile yanmaktadır. Doğalgazlı şömineler diğer şöminelere göre tasarruflu olduğu için daha çok tercih edilmektedir. Doğalgazlı şöminelerinizde dış görünümünü isterseniz klasik şömine tarzı bir ürün isteyebilirsiniz.