Şömine Haznesi Montajı - Yanar Şömine

Şömine Haznesi Montajı

Şömine Haznesi Montajı

Şömine Haznesi Montajı

Şömine haznesi montajı uygun ölçülerin ve malzemelerin kullanılmasıyla hem sizi çok uğraştırmaz hem de en yüksek verimi almanızı sağlar. Genellikle kapalı şömine hazneleri daha çok tercih edilir.

Kapalı şömine haznelerinin daha çok tercih edilmesinin sebebi ısıyı üç tarafı kapalıyken eşit dağıtabilmesi ve daha çok ısı sağlamasıdır. Şömine haznesi montajı sırasında genellikle döküm ya da metal malzeme kullanılır.

Şöminede yakacağınız malzeme montaj ettiğiniz haznenin içerisinde yanar ve ısı burada oluşur. Şömine haznesi montajı yapılırken genellikle yalnızca üç tarafı kapatılır. Ön kısma cam konularak odunlardan parçaların yere düşmesi önlenir ve şömineye izleme fırsatı elde edilir.

Şömine Haznesi Fiyatları

Şömine takımları kurulacak alana ve özelliklerine göre fiyat farklılıkları gösterirler. Şömine haznesi montajı ustalar tarafından da yapılabilir ya da kişi önce bilgi edinerek kendisi de kurabilir.

Şömine kurulumunun kişiye kazandırdığı avantajlar şu şekildedir:

  • Doğalgaz odundan daha pahalı bir ısınma türü olduğundan tasarruf sağlamış olursunuz.
  • Metal malzemeden yaptığınız şömine haznesi montajı ısınırken güvende olmanızı sağlar.
  • Dekoratif amaçlı kullanılabileceği gibi şömineler ısınma amacıyla da kullanılabilir.

Baca olan alanlarda duman hiçbir şekilde sızmaz ve bacadan çıkar. Bacasız ortamlarda ise genellikle üç boyutlu dekoratif şömineler kullanılır. Şömine haznesi montajı üç boyutlu şöminelerde de aynıdır.

Gerçek şömine görüntüsü veren üç boyutlu şömineler elektrik ile çalışır ve uzaktan kumandayla kontrol edilirler.

Şömine Haznesi Ölçüleri

Şömine haznesi montajı sırasında doğru ölçüleri vermek önemlidir. Uygulama yapmak istediğiniz alanın ölçülerine uygun olarak tasarlanan şömineler yorucu bir günden evinizde stres atmanıza ve güvenle ısınmanıza yardımcı olurlar.

Kapalı hazneler ortamı daha çok ısıttığından malzemeden de tasarruf etmenizi sağlar. Şömine haznesi montajı kapalı şöminelerde hazneye küçük havalandırma delikleri açılarak yapılır.

Bu havalandırma delikleri içeri giren havayı her yere eşit biçimde dağıtır ve haznenin yanışını hem kolaylaştırır hem de ısıyı eşit dağıtmasını sağlar. Evin yalnızca bir kısmı değil her yer ısınmış olur.