Şömine ile Yerden Isıtma - Yanar Şömine

Şömine ile Yerden Isıtma

Şömine ile Yerden Isıtma

Şömine ile Yerden Isıtma

Şömine ile yerden ısıtma doğalgaz kullanılamayan mekanlarda şömine sisteminin kalorifer sistemine bağlanmasıyla mümkündür. Bu sisteme diğer bir adıyla da sulu şöminedir.

Doğalgaz kullanılan evlerde de kalorifer tesisatına bağlantı kurularak mekanda genel ısınma sağlanabilir. Mekan içi yer ısıtması da sulu şöminelerle yapılabilir.

Sistem kurulduktan ve şömine ile yerden ısıtma sağlandıktan sonra isteğe göre mutfağa ve banyoya sıcak su da sulu şömineler sayesinde aktarılabilir.

Şömine ile yerden ısıtma sistemi klasik şömine gibi görünür, yalnızca çalışma sistemi farklıdır. Sulu şömine kullanmanın avantajları şu şekilde sıralanabilir:

  • Ekonomiktir
  • Doğa dostudur.
  • Isı verimi çoktur.

Sulu şömineler profesyonel kişiler tarafından dikkatle kurulmalı ve kullanım talimatına uygun kullanılmalıdır.

Sulu Şömine Fiyatları

Şömine ile yerden ısıtma imkanı sunan sulu şömineler seçeceğiniz modele ve boyutlarına göre fiyat değişimi gösterirler. Doğalgaza alternatif olarak kullanıldığından ev ekonomisine katkı sağlar.

Şömine kurulumu sırasında yapacağınız harcama sonrasında fatura tasarrufu olarak size geri döner. Şömine ile yerden ısıtma özellikle az katlı binalarda %50 enerji tasarrufu sağlar.

Doğalgaz günümüzde oldukça pahalı bir ısınma yöntemi olmuştur ve sulu şömine gibi alternatifler insanlardan talep görmeye başlamıştır. Şömine ile yerden ısıtma hem evinize modern bir hava katan şömine sayesinde hem de ekonomik kullanımı sayesinde size birçok artı fayda kazandırır.

Sulu Şömine Montajı

Sulu şömineler kurulurken evi çevreleyen bütün bir kalorifer sistemi kullanılacağından montajının usta kişiler tarafından yapılması gerekir. Şömine ile yerden ısıtma doğru kurulum ile yüksek verim sağlayan bir uygulamadır.

Şömineler doğalgaz alternatifi olarak kuru odun ile çalışır. Bu sebeple havaya bulaşan zehirli atık oluşturmaz ve doğa dostudur. Şömine ile yerden ısıtma sayesinde klasik bir şöminede yakacağınız odun miktarı ile daha fazla alanı ısıtmış olursunuz.

Sıcak su kaynağı da olan sulu şömineler verimli yapılardır ve temizliği de oldukça kolaydır. Önemli olan ölçülere uygun ve doğru montajın yapılmasıdır.