Şömine Izgara Modelleri - Yanar Şömine

Şömine Izgara Modelleri

Şömine Izgara Modelleri

Şömine Izgara Modelleri

Evlerinde şömine olan kullanıcılar ek olarak mangal almayıp şömine ızgara modelleri alıp kullanmaktadır. Her şömine tipine uygun olarak üretilen şömine ızgara modelleri genel olarak şu şekildedir:

  • T modeli
  • Yuvarlak model
  • Kare model
  • Çift katlı model
  • Çift kapaklı model

En çok tercih edilen şömine ızgara modelleri ise T modeli ve kare modeldir. Öte yandan çift katlı şömine ızgara modelleri son yıllarda üretilmeye başlanmış olup yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan bir modeldir. T model ise genellikle daha az tercih edilen modeller arasındadır.

Bunun nedeni ise T şeklinde ki şömine ızgara modelleri kullanılanım açısından zordur. Bu modelin kullanılması için şöminenin elipstik bir yapıya sahip olması gerekmektedir. Bu model de şömineler artık pek fazla kullanılması için bu modelde çok fazla tercih edilmemektedir.

En Kullanışlı Şömine Izgara Modelleri

Genellikle şömine ızgara modelleri aynı renklere sahip ürünlerdir. Ya metal rengi ya da gümüş renklere sahiptir. Bu nedenle şömine ızgara modelleri rengine göre değil kullanım açısından değerlendirip alınmalıdır. Çift katlı model en kullanışlı ve en çok beğenilen şömine ızgara modelleri arasında yer almaktadır.

Nedeni ise ızgara yapılacak ürünün bu modele daha fazla konulabilmesidir. Bu sayede çift katlı şömine ızgara modelleri ile en hızlı şekilde çok sayıda ızgara yemek yapabilirsiniz. Diğer bir kullanım açısından kolay model kare model olup hemen hemen tüm şömineler ile uyumludur.

Şömine Izgara Modelleri Fiyatları

Görüldüğü üzere çok sayıda şömine ızgara modelleri bulunmaktadır. Bu modellerin tamamı farklı fiyat aralıklarında satışa sunulmaktadır. Genel olarak en uygun model T ızgara modeli olup aynı zamanda en az satılan üründür.

Öte yandan kare model ve çift katlı ürünler boyut olarak hem diğerlerinden daha büyük modeller olup hem de en pahalı modeller arasında yer almaktadır. Ancak en çok tercih edilen modellerde bu ürünlerdir. Şömine ızgaralar her zaman yoğun bir düzeyde ilgi gören bir ürün olarak dikkatleri üzerine çekmektedir.