Şömine İzmir - Yanar Şömine

Şömine İzmir

Şömine İzmir

Şömine İzmir

Şömine soğuk kış günlerinde evinizi ısıtacak ve bir o kadar da evinizin görünümünü değiştirecek bir ısı kaynağıdır. Genelde dağ evlerinde, villalarda veya bahçeli evlerde kullanılan şömine doğal ateş ile verdiği sıcaklık çok güzel bir haz yaratmaktadır. İsterseniz şömineyi evinize de yaptıra bilirsiniz. Şöminenin birden çok çeşidi bulunmaktadır. Odunlu şömine, elektrikli şömine, doğalgazlı şömine, yapay şömine ve daha fazlası. Evinizde şömine istiyorsunuz fakat şömine pisliği çekmek istemiyorsunuz o zaman odunlu değil de diğer çeşitlerini seçebilirsiniz. Evinizi ısıtmasını ama pisliği olmamasını istiyorsanız elektrikli veya doğalgazlı şömine tercih edebilirsiniz. Veya ben sadece dekor amaçlı istiyorum evime hoş ir görünüm sağlasa yeter diyorsanız yapay şömine seçebilirsiniz. Yapay şömine evinize  ısı vermese de verdiği o gerçekçi görünümü ile evinizin şıklığında büyük rol oynamaktadır.

Elektrikli Şömine Nedir?

 Elektrikli şömineler kurulumu oldukça kolay olan ve sadece elektrik ile çalışan şömine çeşididir. Evinizde baca sistemine gerek duymayan elektrikli şömine bunun yanı sıra is, toz ve pislik gibi dertleri de ortadan kaldırmıştır. Evinize verdiği o hoş görünüm ile kendini belli ederek hep ön planda durmaktadır. Evinizde şömine keyfi yapmanızı sağlayacak elektrikli şöminelerin modeller; L tipi U tipi gibi seçenekler mevcut olabilmektedir.

Doğalgazlı Şömine Nedir?

Doğalgazlı şömineler de elektrikli şömine gibi evinizde dekor açısından büyük rol oynamaktadır. Evinizde eğer doğalgaz bulunuyorsa sizde bir doğalgazlı şömine sahibi olabilirsiniz. Eğer doğalgazım yok ama ben doğalgazlı şömine sahibi olmak istiyorum diyorsanız lpg yakıtları ile şöminenizi kullana bilirsiniz. Doğalgazlı şöminenler genel olarak diğer şömine modellerine göre daha tasarrufludur. Bundan dolayı daha çok tercih edilmektedir.

Yapay Şömine Nedir?

Yapay şömineler sadece dekor amaçlı kullanılmaktadır. İçerisinde yakıcı madde kesinlikle girmez ve içerisinde ateş yakılmamaktadır. Sadece dekor amaçlı kullanılan yapay şömine evinize şömine hazzı yaratacak ve bir nevi de olsa şömine hissini yaşatacaktır.