Şömine Maliyeti - Yanar Şömine

Şömine Maliyeti

Şömine Maliyeti

Evinizin içinde bir şömine olsun istermisiniz o zaman gelin sizlerle şömine fiyatlarını, maliyetinin ne olduğunu, ne kadar işe yaradığını hepsini öğrenelim. Şömineler evimizi ısıtmakla kalmaz evimize dekor yönünden de oldukça katkı sağlar. Şöminelerin birçok modeli bulunmaktadır. Klasik şömine, doğalgazlı şömine, elektrikli şömine, yapay şömine, taş şömine, bacasız şömine vb şömine modelleri bulunmaktadır. Evinizin tarzına uygun bir şömine yaptırmak istiyorsanız bunu kafanızda da planlaya bilirsiniz.

Şömineli bir mekana girdiğinizde direkt sizin dikkatinizi çekecek ve ortama sağladığı o güzel görüntüyü begeneceksiniz. Evinize yaptırdığınızda ise evinize gelen misafirleriniz şöminenizi ve evinize katan o hoş görüntüyü emin olun ki begencektir. Evinizin içindeki mobilyalara uyumlu bir şömine ile çok hoş bir görüntü sağlayacaksınız. Eğer şömineniz farklı mobilyalarınız farklı olursa bu çok hoş gözükmeye bilir.

Taşınma gibi bir olayda taşınacağınız evde şömine bulunuyorsa fakat şöminenin mobilyalarınıza uyumlu olmadığını görüyorsanız ufak bir şömine tadilatı gerçekleştirebilirsiniz. Şömine tadilatı için fazla bir bütçeye de gerek yoktur.

Dekoratif Olarak Tercih Edilen İki Şömine

Eğer tadilat yerine sıfırdan yaptırmak istiyorsanız burada konu değişir. Şöminenizin yakıt türü, modeli, büyüklüğü vs şeylerle karşı karşıya kalırsınız. Şöminelerin birçok çeşidi ve farklı farklı yakıt türleri bulunmaktadır. Görsellik açısından iseen çok tercih elektrikli şömine ve sıvı yakıtlı şöminelerden yana oluyor. Hem kurulumu hemde dekor olarak daha üstün sağlaması bu ikiliyi önde gösteriyor. Doğalgazlı şömineler genelde evimizi ısıtmakta ikiliden daha iyidir fakat doğalgazlı şöminelerin kurulması için hermetik baca sistemi gerekmektedir.

Katı yakıtlı şömineler hazneli veya haznesiz olarak ikiye ayrılmaktadır. Haznesi olmayan şömineler genellikle köy fırınlarına benzemektedir. Çevresine birazda olsa ısı yayar ama hazneli modeller daha çok ısı yayar ve daha çok tutulmaktadırlar.