Şömine Modelleri Fiyatları

Şömine Modelleri Fiyatları

Şömine Modelleri Fiyatları

Şöminelerin evlere, restoranlara, kafelere estetik bir görüntü kattığı tartışılmaz bir konu. Eskiden ısınmak, yemek pişirmek, aydınlanmak için kullanılan şömine gönümüzde daha çok dekor amaçlı olarak kullanılmaktadır. Estetik kaygı ve kolay kullanım ön planda olunca kullanıcıya uygun birçok şömine modelleri piyasaya sürülmüştür. Aynı zamanda farklı yakıt kullanma seçeneği de sunulmaktadır. Kişinin ihtiyacına, kullanım amacına ve mevcut olanaklarına göre oluşturulmuş bir ürün yelpazesi bulunmaktadır. 

Şömine Modelleri Nelerdir?

  • Şömine dediğimizde çıtır çıtır yanan odunlar gelse de günümüzde sıvı yakıtla, elektrikle ve doğalgaz ile çalışan şömine çeşitleri bulunmaktadır. Sıvı yakıtla ve elektrikle çalışan şömineler baca gerektirmediği için apartman daireleri için en uygun seçimdir. Estetik bir görünümse amacınız bu şömineler tam size göre.

Daha fazla detay için www.yanarsomine.com.tr/blog-detay/somine-modelleri-ve-fikirleri/21 bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

  • Doğalgazlı şömineler ısınma sistemine bağlı olarak çalışırlar ve hermetik baca gerekliliği vardır.
  • Klasik şömineler ise katı yakıtla kullanılır. Hazneli ve haznesiz olarak iki çeşidi bulunur. Klasik denilse de modern tasarımlarla salonlarınızı süsleyebilir. Haznesiz şömineler yeterli ısı sağlamaz genelde dekor için kullanılır. Hazneli şömineler ise yüksek seviyede ısı sağlar.
  • Mekanın konumuna göre şömine modelleri de bulunmaktadır. Bunlardan biri köşe şöminelerdir. Odanın köşelerinden birine konumlandırılır.
  • L şömineler ise genellikle odanın köşelerine yerleştirilir. L şekli sebebiyle bu ismi almıştır. Cam kapağı sayesinde iki açıdan görünüm sağlar.
  • U şömineler ise yine şekli sebebiyle bu şekilde adlandırılmıştır. Cam kapağı ile üç yönlü izleme şansı sağlar. Oda ortasındaki uzun duvarlar için doğru bir tercihtir.
  • Bacasız şömineler ise en çok tercih edilen çeşitlerdendir. Baca gerektirmez. Bioethonol adı verilen yeni nesil bir yakıt kullanılır. Koku, duman, kül yapmaz. Kullanımı temizdir. İnsan sağlığı için tehdit oluşturmaz. Duvara monte edilen, ayaklı ve gömme bacasız şömine seçenekleri vardır.
  • Bahçe tipi şömineler ise soğuk havada bile dış mekanları kullanmak isteyenler için uygun bir seçenektir. İster odunla yakabilir ister sıvı yakıt kullanabilirsiniz.

Mevcut mekana ve zevkinize göre bir şömine seçtiniz ve şimdi sıra bütçe belirlemede. Şömine modelleri fiyatları seçeceğiniz şömineye göre değişiklik gösterecektir.