Şömine Nasıl Seçilir?

Şömine Nasıl Seçilir?

Şömine Nasıl Seçilir?

İstediğiniz şömineyi, evinizde her istediğiniz yere yaptırmanız yanlış olabilir. Çünkü şömine için önemli olan hususlara dikkat edilmesi gerekiyor. Aksi takdirde şöminenizin kurulumu doğru olmaz ve ısıyı doğru bir şekilde alamazsınız. Bununla beraber, herhangi bir sızıntı yüzünden sağlığınız ve güvenliğiniz de tehlikeye girmiş olur. İsteklerinize bağlı olarak, şömine temizliği ve yakıt harcama kapasitesi olmadan bir şömine sahibi olmak istiyorsanız, elektrikli şömineleri tercih edebilirsiniz.

Eski zamanlardan beri kullanılan ve ısıtma ihtiyacınızı giderirken aynı zamanda dekorasyonunuza da zenginlik katan eski tip veya normal şömineler, artık hazır işlere alışmış olan insanlar için rahat olmayabilir. Ancak evinde mutlaka şömine zenginliğini tatmak isteyen müşterilere, elektrikli veya doğalgaz ile çalışan şöminelerin kullanımı daha konforlu olacaktır. Konforu dışında şöminenizin bulunduğu yerde dekorasyon açısından da büyük etki yaratacaktır.

Geleneksel olarak odun ile yakılan şöminelerin yeri, bazı müşterilerimiz için çok özeldir. Aslında bakarsanız, en kullanışlı şömine türü bence klasik odun ile yanan şöminelerdir. Çünkü hem bir nevi ocak görevi görür, hem de sıcaklığını hissedersiniz ve sizin için ateşten bir şov izlemiş oluyorsunuz.

Daha fazla detay için www.yanarsomine.com.tr/blog-detay/somine-nasil-secilir/43 bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

Peki, siz nasıl seçeceksiniz? Sizin evinize hangi tür şömine uygun olur? Her şömine bir sanat eseridir. Bu sanat eserlerini icra edenler de sizin evinizi hayal etmiş olabilirler. Öncelikle internetten ev yapınıza ve tasarımınıza göre örnek görsellerine bakmalısınız. Aklınızda oluşacak olan görsele göre nasıl bir şömine istediğinizi hayal edebilirsiniz. Sizi en çok hangi şömine cezbetti? Evinize şömineniz kurulduktan sonra neler yapmak istediklerinizi biliyor musunuz? Günümüzde evlerimizde bulunan ısıtma sistemleri ısınma ihtiyacımızı karşıladığı için, müşteriler artık dekorasyon ve estetik gereksinimlerine göre şömine bakıyorlar.

Eviniz çok küçük ise minik boylarda bir şömine tercihen daha iyi olacaktır. Çünkü küçük alanlara yeterince yerleştirilen eşyalar dışında bir eşya daha boğucu bir hava katacaktır. Normal büyüklükteki alanlarda istediğiniz gibi seçim yapabilirsiniz. (Tabii uygun şartların altında.) Eğer salonunuzda tamamen çevrelerde (duvar diplerinde) eşyalarınızı yerleştirmek isterseniz, köşe şöminelerini de düşünebilirsiniz. Tek bir köşeden çıkan ısı bütün odaya tatlı tatlı yayılarak sizi sıcak tutacaktır.