Şömine Ne Kadar Yeri Isıtır - Yanar Şömine

Şömine Ne Kadar Yeri Isıtır

Şömine Ne Kadar Yeri Isıtır

Şömine ne kadar yeri ısıtır konusuna gelişen teknoloji ile birlikte her alana uyum sağlayabilen şömine modelleri sayesinde ilgi duyan kişilerin sayısı oldukça artmıştır. Günümüzde şömineler hem ısınma hem de dekorasyon amacıyla kullanılabilirler.

Farklı yakıt seçenekleri sayesinde müstakil evlerden apartman dairelerine kadar işlevsel olan şömine modelleri vardır. Yakıtlarına göre şömineler aşağıdaki gibidir:

  • Odunlu şömineler
  • Elektrikli şömineler
  • Doğalgazlı şömineler
  • Bioethanol şömineler

Bacasız bir ortamda şömine keyfi sürmek istiyorsanız doğalgazlı, elektrikli ya da bioethanol şömineleri tercih etmeniz gerekir. Odunlu şömineler klasik şöminelerdir ve metrekaresi belirli bir büyüklükte olan kapalı alanlar için uygun olurlar. Seçtiğiniz şömine modeline göre fiyatlar değişiklik gösterir.

Şömine Dekor

Şömineler hangi yakıt türünü tercih ederseniz edin evinizi doğal bir yöntemle ısıtırlar. Isıtma sırasında bulunduğu ortamdaki havayı kurutmadığı için insan sağlığına uygun ürünlerdir. Şömine ne kadar yeri ısıtır konusu şöminenin ve içerisinde bulunduğu odanın büyüklüğüne bağlıdır.

Büyük bir odaya küçük model bir şömine tercih ederseniz ısıdan istediğiniz verimi alamazsınız. Aynı şekilde bir odaya gereğinden fazla büyük bir şömine koyarsanız sıcaklık sizi rahatsız edecek şekilde olur.

Bu tür olumsuz durumları önlemek için şömine modeli seçmeden önce teftiş yapılarak en uygun alan seçilir ve alanın ölçüsü alınır. Alanın ölçüsüne uygun olacak şekilde şömine üretimi yapılarak ısıdan tam verim alınması sağlanır.

Şömine Duvarı

Evinizin bulunduğu konuma göre şömine modeli seçebilirsiniz. Eğer şöminenizin zahmetsiz olmasını isterseniz elektrikli modeller en uygun ürünlerdir. Elektrikli şöminelerin harcadığı enerji ayarlanabilirdir ve bu şekilde faturanızı çok fazla etkilemezler.

Farklı model ve fiyat seçenekleri ile size uygun olan fiyatı seçerek istediğiniz gibi bir şömineye sahip olabilirsiniz. Ev içinde kapalı hazne şömineler tercih edilir. Günümüzde açık alanlar için de bahçe şömineleri mevcuttur.

Şöminenizi aynı zamanda barbekü olarak da kullanabilirsiniz. Şöminenizi kullanarak kış aylarında sevdiklerinizle güzel vakit geçirerek yemek pişirebilirsiniz.