Şömine Üstü Aksesuarları - Yanar Şömine

Şömine Üstü Aksesuarları

Şömine Üstü Aksesuarları

Şömine üstü aksesuarları şömineyi ve bulunduğu duvar dekorunu güçlendiren eşya çeşitleridir. Sadece şömine çevresindeki görünümü güçlendirmek amacı ile değil, ihtiyaçları pratik bir şekilde karşılamak amacı ile de kullanılırlar.

Şömineyi yakmak amacı ile kullanılan alet ve edevatların, dekoratif bir şekilde muhafaza edilmesini sağlayan ürünler, şömine üstü aksesuarları olarak adlandırılırlar. Örneğin; dekoratif odun ve maşa kovaları duvar rengi ile uyumlu tonlardan tercih edilerek, duvar dekorasyonu güçlendirilir.

Ürünlerin seçiminde, şöminenin sahip olduğu model veya taş döşeme çeşidi dikkate alınmalıdır. Şömine üzerinde kullanılan minimal şömine üstü aksesuarları yardımı ile şömineye rustik, vintage, modern, spor, country veya klasik bir görünüm vermek mümkündür.

Şömine Üstü Dekorasyon

Tercih edilen ürün çeşitlerine göre, yansıtılmak istenen dekorasyon çeşidi belirlenir.

Farklı tipte dekorasyon uygulamaları için kullanılan şömine üstü aksesuarları şöyledir;

  • Salonlarda modern dekorasyonu yansıtmak için şömine üstünde tablo, ahşap raf çeşitleri kullanılır,
  • Country dekorasyonu yansıtmak için kumaş kaplı abajur modelleri, çiçek desenli cam mumluklar kullanılır,
  • Modern, spor ve klasik her dekorasyon tarzında kullanış ve konforu öne çıkarmak için maşa takımı, siperlik ve dekoratif metal kutular kullanılır,

Tüm bu dekorasyon modellerini uygulamak için gerekli olan şömine üstü aksesuarları Yanar Şömine aracılığı ile sizler ile buluşuyor.

Şömine Süsleri

Şömine süsleri, şömine yakmakta kullanılan araç ve gereçlere en estetik detaylarla, şömine çevresinde yer verebilmeye imkan tanıyan ürünlerdir.

Fırça karıştırıcı, maşa, kürek gibi araçların muhafaza edildiği şömine üstü aksesuarları arasında yer alan, farkı figürlerdeki tasarımlara sahip maşa takım kovaları en çok tercih edilen ürünler arasında yer alır. Şömine süsleri kategorisinde yer alan bu tasarımlar, metal materyalden tasarlanan ve tutma kısımlarında hayvan, çiçek vb. figürlerinin uygulandığı şömine üstü aksesuarları arasındadır.

Bu aksesuarlar haricinde yer alan şömine üstü kaplama, şamdan, ayna, mumluk gibi şömine üstü aksesuarları ise; zarafeti ön plana çıkaran görünümü elde etmek için kullanılırlar. İster fonksiyonel kullanım sağlamak ve ister dekorasyonu güçlendirmek için, farklı ürünleri Yanar Şömine ile bulabilirsiniz.