Sulu Sistem Şömine - Yanar Şömine

Sulu Sistem Şömine

Sulu Sistem Şömine

Sulu sistem şömine evinizdeki kalorifer sistemine entegre edilir ve tüm peteklerden sıcak su aracılığı ile ısı sağlar. Bu şekilde tüm ev ısınmış olur ve doğalgaza göre çok daha ekonomik bir sistemdir. Görünüş açısından klasik şöminelerden farkı yoktur ve ana şömine tek bir alana kurulur.

Odunla çalışan ana şömine evdeki kalorifer petek sistemine sıcak su sağlıyor ve sistem bu şekilde sorunsuz işlemiş oluyor. Sulu şömine sistemlerinin avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Ekonomiktir.
  • Isı verimi yüksektir.
  • Çevre dostudur.

Doğalgaz günümüzden en pahalı ısınma yöntemlerinden biri olmuştur ve odunla çalışan şömineler çok daha ekonomik hale gelmiştir. Sipariş verdiğiniz takdirde montajı uzman kişiler tarafından yapılır.

Sulu Şömine Kurulumu

Sulu şömineler evdeki kalorifer tesisatına bağlandığı için bağlantı işleminin profesyonel kişiler tarafından yapılması gerekir. Sulu sistem şömine kalorifer borularına sızdırmayacak şekilde bağlanmalıdır.

Odunla çalıştığı için dumanın çıkacağı baca sistemi de kusursuz ve ölçüleri doğru bir şekilde kurulmalıdır. Sipariş verdiğinizde ilk önce ekip evinize gelerek alan keşfi yaparlar.

Uygun olan alan belirlendikten sonra şöminenin ölçülerinin belirlenmesi için alanın ölçüsü alınır. Atölyede üretimi başlayan şömine üretimden sonra direkt olarak adrese teslim edilir.

Montaj yine uzman kişiler tarafından yapılır. Montaj sırasında boruların bağlantısı ve sızdırmazlığı test edilir. Şömine çalıştırılarak her peteğe ısı verip vermediği kontrol edilir.

Sulu Şömine Isıtma Sistemleri

Sulu şömineler pratik kullanıma sahip ürünlerdir. Isı yalıtımına sahip haznesi sayesinde uzun süre ısıyı yüksek tutarlar. Duman bacadan sızıntı olmadan çıkar ve asla evin içerisinde koku ya da is yapmaz. Sulu şöminelerin hazneleri çelik gibi dayanıklı malzemeden üretilir.

Şöminenin haznesi montaj yapıldıktan sonra ısı verimi kontrol edilir ve hiç sorun olmadığında dış kaplaması da yapılır. Dış cephesini dilediğiniz malzemeden tercih edebilirsiniz.

Tuğla, taş ya da metal dış cepheler evinizin dekorasyonuna uyacak şekilde belirlenebilir. Kombinize bağlanabilen sulu şömine sayesinde doğalgaz tasarrufu yapmış olursunuz.