Sulu Şömine Fiyatları - Yanar Şömine

Sulu Şömine Fiyatları

Sulu Şömine Fiyatları

Sulu şömine fiyatları seçeceğiniz modele ve kullanılan malzemeye bağlı olur. Evinizdeki kalorifer sistemine bağlantı yapılarak şömine sayesinde tüm evin ısınması sağlanır.

Görünüş açısından klasik şöminelerden hiçbir fark yoktur yalnızca çalışma sistemi farklıdır. Şömine direkt olarak kat kalorifere bağlanır ve böylece tüm odalardaki peteklere sıcak su iletilmiş olur. Sıcak su iletimi ile tüm ortam ısınır. Şömine odun ile yakılır. 240m2 alana kadar ısınmayı sağlar. Evinizde kombi varsa kombi sistemine bağlanır ve ne kadar çalışacağı size bağlı olur. Bu da doğalgazdan tasarruf etmeniz demektir.

Sulu şömine siparişi verdiğinizde uzman ekipler tarafından evinize keşfe gelinir ve bu ücret tamamen ücretsizdir.

Sulu Şömine Sistemi

Sipariş vereceğiniz zaman öncelikle şömineyi kurmak istediğiniz alanın ölçüsü alınır. Seçtiğiniz şömine modeli alınan ölçülere uygun şekilde tasarlanır. Uygulama yerinin büyüklüğüne göre hazne büyüklüğü de belirlenir. Sulu şömine fiyatları için bilgi almak istediğinizde ürün imalat yerine giderek numuneleri de inceleyebilirsiniz.

İnceleme sonrası evinize kurulacak olan şömine modelini daha iyi tanımış olursunuz. Sulu şömine kullanmanın faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Tek bir şömine aracılığı ile tüm evi ısıtmış olursunuz.
  • Odun ile yakıldığından doğa dostu bir sistemdir.
  • Doğalgaz ile karşılaştırılırsa sulu şömine sistemlerinin ekonomik olduğu görülür.

Evinize gelerek ölçü alımından sonra tasarlanan şömineyi onaylamanız durumunda atölyeye gönderilerek üretim aşamasına geçilir.

Sulu Şömine Montajı

Uzman ekip tarafından atölyeden alınıp kurulacak eve götürülen sulu şömine evdeki su tesisatı ile bağlantısı yapıldıktan sonra test edilir. İlk başta hazne kurulur ve tesisat test edildiğinde herhangi bir sorunla karşılaşılmazsa şömine haznesinin dış giydirmesi de yapılır.

Baca kurulumu test edilerek dumanı yeterli oranda çekip çekmediği kontrol edilir. Daha sonra şömine çalıştırılarak peteklerden ya da tesisattan sızıntı yapıp yapmadığından emin olunur. Isıtma verimi müşterinin istediği şekilde ise işlem sona erer. Tesisat kurulumu dikkat edilmesi gereken bir iş olduğundan uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.