Tarabya Şömine - Yanar Şömine

Tarabya Şömine

Tarabya Şömine

Tarabya Şömine

Modern hayat ile insanların yaşam standartları giderek artmıştır. Gün içerisinde stresli çalışma hayatı ve yorucu işlerin sonunda insanlar evlerine gidip tamamen rahatlamak istemektedirler. Evlerinde geçirdikleri zamanın olabildiğince rahat ve kaliteli olmasını isteyen birçok kişi ev içi dizaynlarını da buna göre yaptırmaktadır. İnsanların son zamanlarda özendikleri ve en çok talep ettikleri yapılardan biri de şöminelerdir.  Şömineler mekanı ısıtmak, romantik bir ortam yaratmak ya da dışarıya kurulan şömine yardımı ile evinizin balkonunda mangal yapabilmek için; ortası oyuk şeklinde olan ve içinde ateş yakılan bir mimari tasarımdır. Önceden bugüne birçok insanın hoşlandığı bir şey olan ateşi yakmak ve izleme keyfini eve taşıyan şömineler çoğu kişi tarafından tercih edilip kullanılmaktadır.

Şömine Çeşitleri

Şöminelerin birçok çeşidi bulunmaktadır. Odunlu, Doğalgazlı, Elektrikli, Etanolü ve balkona yerleştirilen barbekü olan tipleri vardır. Şömine kültürü ilk olarak Fransızlar tarafından yapılmış ve o zamanlardan başlatmıştır. Zamanla tüm dünya tarafından tanınmıştır. Günümüzde şömine kültürünü bilmeyen yoktur.  İlk şömine kültürü oluştuğunda bu kadar çeşitleri yoktu. Zamanla insanlar İhtiyaçlarına göre şömine modellerini farklılaştırmıştır. Ateşin yakılabileceği en güvenli alan şöminenin içidir. Hem fiziksel hem de psikolojik insanın rahatlamasını sağlayan şöminelerin fiyatları da çok makul seviyelerde olabilmektedir. İstanbul’da şömineye olan rağbet oldukça fazladır.

Tarabya’da Şömine

İstanbul da en çok şöminesi bulunan yapılara rast gelebileceğiniz yer ise Tarabya’dır. İstanbul genelinde şömine yapım hizmeti veren firma sayısı genel olarak iyi olmasına rağmen Tarabya bölgesinde şömine yapımı hizmeti veren firma sayısı oldukça azdır. Tarabya’da bu işi yapan firma az olmasına rağmen birçok kişi bu mimari yapıyı evlerine yaptırmaktadır. Tarabya’da lüks restoranlarda ya da kafelerde şömine keyfi diye vurgulanan reklamlara rastlayabilmeniz oldukça muhtemel bir durumdur.  Burada kiralanan evlerin ya da otellerinde bazısında şömine bulunmaktadır. Buradan şömineli ev kiralayabilir ya da otel odası ayırtabilirsiniz ve odanın ortasında yanmakta olan şömine ateşinin keyfini çıkardıktan sonra sahilde birkaç tur atabilirsiniz. Tarabya’da ahşap bungalovlarda da şömine keyfini çıkarabileceğiniz birçok yer bulunmaktadır. Tamamen bu seçimi yapacak olan siz ve eşlik edecek olan arkadaşlarınızdır.

Yanar Şömine Olarak 1986'dan bu yana Tarabya Şömine alanında hizmet vermekteyiz. Kaliteli ürün ve uygun fiyatlandırma ilkesini benimseyerek siz değerli müşterilerimize şömine alanında hizmet vermekteyiz.

Detaylı Bilgi Almak İçin ;

Telefon : 0(212) 852 16 33 / 0(212) 884 13 49

E-Mail : [email protected]