Tasarım Şömine Modelleri - Yanar Şömine

Tasarım Şömine Modelleri

Tasarım Şömine Modelleri

Tasarım şömine modelleri şöminenizin boyutunu, yakıtını, modelini ve yapı malzemesini seçtikten sonra kişiye özgün olarak atölyede üretilmesi aşamalarını kapsar. Eski zamanlardan günümüze değin ısınma ve yemek pişirme amaçlı kullanılan şömineler teknolojinin gelişmesiyle evlerimiz için en önemli dekorasyon parçalarından biri haline geldi.

Müstakil yapılardan apartman dairelerine kadar her ortama uyum sağlayabilecek modelleri ile şömineler birçok farklı özellik kazandı. İç mekan ve dış mekan için özel olarak tasarlanmış şömineler yakıtlarına göre de gruplara ayrılır:

  • Odunlu şömineler
  • Doğalgazlı şömineler
  • Bioethanol şömineler
  • Elektrikli şömineler

Her zevke uygun modelleri ile kendi zevkinize hitap edecek biçimde şömine modelinizi kendiniz yaratabilirsiniz. Evinizin dekorasyonu için tamamlayıcı olurlar.

Tasarım Şömineli Tv Ünitesi

Yeni nesil şömineler içerisinde en çok ilgi gören modellerden biri de televizyon ünitesi şömineleridir. Genellikle plazma şömine şeklinde olurlar ve elektrikle çalışırlar. Elektrikle çalışan şöminelerin boyutları müşterinin isteğine göre televizyon ünitesine uyacak şekilde ayarlanır.

Sipariş vermek istediğiniz modele karar verdiğinizde uzman kişiler evinize teftişe gelir ve şömineyi kurmak istediğiniz bölgenin uygunluğuna bakar, ölçüsünü alırlar. Daha sonra atölyede kişiye özel üretim yapılır ve üretim sonrası atölyeden direkt olarak evinize gelir. Tasarım şömine modelleri elektrikli olarak seçildiğinde odanın büyüklüğüne göre ısıtma verimi seçilebilir.

2 KW harcayan bir elektrikli şömine bir odayı 1 saat süre içerisinde tamamen ısıtabilecek şekilde üretilmiştir.

Tasarım Şömine Metal

Şöminenin haznesi ve dış cephesi isteğe göre dayanıklı metalden üretilebilir. Yüksek derece ısıya karşı dayanıklı olan modeller evinize ya da iş yerinize modern bir görünüm kazandırırlar.

Orta şömine dediğimiz modeller için dış cepheler genelde koyu renkli metallerden seçilir. Bahçe şömineleri dış mekan için üretilir ve koruması yüksek olduğu için metal dış cephe tercih edilebilir.

Odunlu şömine tercih edilirse dış cephesi ne olursa olsun baca bağlantısının doğru ölçüde yapılması önemlidir. Şöminenin yakıtı fark etmeksizin yüzde yüz güvenle çalışır ve evinizi ısıtır.