Teras Şömine Fiyatları - Yanar Şömine

Teras Şömine Fiyatları

Teras Şömine Fiyatları

Teras Şömine Fiyatları

İşten çıkıp yorgun bir şekilde evimize geldiğimizde hiç kuşkusuz stresimizi atmak ve mutlu olmak isteriz. Evimizde konforu ve ferah alanları ararız adeta. Açık havada eşimizle, dostumuzla güzel yemekler yiyebileceğimiz ve hoş sohbetler edeceğimiz bir terasımızın olması hiç kuşkusuz hepimizi mutlu eder. Terasta bulunan bir şömine ise hem terasın şıklığına şıklık katar hem de ortama bir sıcaklık katar. Şömineler genel olarak mekân içlerinde kullanılsa bile balkon ve teraslarda da sıklıkla kullanılmaktadır. Teras şömine fiyatları bu konuda değişiklik gösterebilmektedirler. Teras için şömine kullanılırken terasın genişliği, oturma alanı gibi önemli hususların iyi değerlendirilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda şömineler ağır yapılar olduğu için terasın uygun olup olmayacağının da tespit edilmesi gerekmektedir.

Teras Şömine Modelleri

Evinizde sıcaklığı ve şömine şıklığı için terasınıza şömine koymaya karar verirken dikkat edilmesi gereken çok fazla husus bulunmaktadır. Bu nedenle teras şömine tercihi yaparken mutlaka işinde deneyimli ve uzman ekiplerden yardım almanız gerekmektedir. Terasta kullanılabilecek şömine modelleri çok çeşitli olabilmektedir. Klasik, rüstik, prizmatik, plazma, asmalı, L tipi, oval, çift taraflı şömineler terasta kullanılan şömine çeşitlerindendir.

Özellikle baca bulunan ortamlarda fazla is çıkarmaması sebebiyle odunlu şömine modelleri tercih edilmektedir. Teras şömine fiyatları seçilecek şömine modeline göre farklılık gösterebilmektedir. Günümüzde en çok tercih edilen teras şömine modelleri doğalgaz kullanan şömine modelleridir. Böylece çok daha estetik görünümlü ve daha pratik bir şömine tercihi yapabilirsiniz.

Teras Şömine Özellikleri

Teras şömine modellerinde genellikle kapalı hazneli modeller kullanılmaktadır. Şömineler günümüzde ev dekorasyonu için klasik tarzlarda geçmişi anımsatan görüntülerde olmakta ve şıklık ile sıcaklığı bir arada sunmaktadırlar. Teras için yapılan şömineler açık alanda oldukları için dış faktörlerden kolay kolay etkilenmemeleri gerekir. Teras şöminelerde kullanılan ızgaralar diğer şöminelere göre farklı olduğundan barbekü amaçlı da rahatlıkla kullanılabilmektedirler.

Teras şöminelerde ahşap tercih edilmeyen bir malzemedir. Barbekü kullanımına müsait olduğu için yangına sebep verecek malzemeler kullanılmamaktadır. Teras şömine fiyatları seçeceğiniz malzemeye göre değişiklik gösterebilmektedir. Teras şömine modelleri doğalgazlı, odun şömineleri, elektrikli, kuzineli, kapalı hazneli, asmalı, çift taraflı şömineler olarak gruplandırılabilmektedirler.