Üçgen Şömine Modelleri - Yanar Şömine

Üçgen Şömine Modelleri

Üçgen Şömine Modelleri

Üçgen Şömine Modelleri

Son modellerden biri olan, tasarımı yakın yıllarda yapılan üçgen şömine modelleri evlere girmiş ve beğeni kazanmıştır. Kullanımının tercih sebepleri şöyle sıralanır:

  • Var olan bir köşede tasarlanarak iki yönden de görülmesinin sağlanması
  • Köşenin değerlendirilmesi
  • Köşenin dar alanı kullanılarak çelik boru ile baca bağlantısı kurulumu
  • Farklılığı ile üçgen şömine modelleri mekâna özgünlük katması

Tüm yukarıda sayılan sebepler ile birçok kişi tarafından üçgen şömine modelleri yönünde seçim yapılmaktadır. Tasarlanmaya başladıkları ilk günden itibaren bu sebepler ile yaygınlaşmıştır ve iç mimaride yerini almıştır. Bundan dolayı üçgen şöminelerin son zamanlarda yoğun bir seviyede ilgi gördükleri de bilinmektedir.

Üçgen Şömine Modelleri Tasarımı

Evin uygun bir köşesi kullanılarak üçgen şömine modelleri tasarlanırken bazı şeylere dikkat edilir. Köşe ile baca arasında çelik borular ile duvar içinden bağlantı yapılacaktır. Bu bağlantı ne kadar kısa olursa o kadar sağlıklı olur. Bu yüzden yeri seçilirken bu göz önünde bulundurulur.

Odunla çalışanlar dışında baca gerektirmeyen üçgen şömine modelleri de bulunmaktadır. Elektrikle ısıtma yapan şömineler baca gerektirmez. Bazı özel yakıtla çalışanlar da bacasız inşa edilebilmektedir. Özellikle son zamanlarda üçgen şömine modellerinin farklı tasarımsal özellikleriyle dikkatleri üzerine çektiğini rahatlıkla ifade etmek de mümkün olacaktır.

Salonlarda, özel köşe oluşturarak üçgen şömine modelleri tasarımı da tercih edilebilir. L biçimli salonlarda bir kısa boş duvar oluşturarak şömine onun köşesine dayandırılmaktadır. Daha çok geniş alanlarda kullanılan bir yöntemdir ve iki ayrı yönden de görülmesi bir zenginlik yaratmaktadır.

Üçgen Şömine Tasarım Malzemeleri

Kullanılan farklı malzemeler ile üçgen şömine modelleri çeşitlenmektedir. Tuğla plakalardan doğal taşlara, mermere kadar birçok malzeme ile görsel değer katılabilmektedir. Mekana uygun her malzeme değerlendirilmektedir.

Aynı zamanda yanmaz kırmızı alçıpanla görünür yüzeyleri kaplanan üçgen şömine modelleri de mevcuttur. Evin, mekânın iç mimarisine uygun malzeme ile tasarımı her zaman başarıyı sağlamaktadır. Böylece hem mekânın kalanıyla uyum hem de estetik olarak değer katan bir unsur olmaktadır.