Üçgen Şömine Soba - Yanar Şömine

Üçgen Şömine Soba

Üçgen Şömine Soba

Üçgen Şömine Soba

Üçgen şömine soba evlerimize modern ve şık bir hava katan son moda ürünlerden biridir. Farklı renklerde ve desenlerde olabilirler. Üçgen haznesi ile ısıyı oldukça uzun süre muhafaza eder. Çelikten yapılan haznesi ısıya dayanıklıdır ve hiçbir kimyasal toz ya da gaz açığa çıkmaz.

Isıtma konusunda yüksek verim alabileceğiniz üçgen şömine soba aynı zamanda yemek de pişirebileceğiniz ürünlerdir. Yemek, pasta, kek gibi farklı lezzetlerin hepsini pişirmek için uygundur.

Kullanımı normal sobalar gibi yorucu ve zor değildir. Üçgen şömine soba çelik bacalarla asıl bacaya bağlanarak kurulur. Odunla çalışanlar haricinde yakıtla ya da elektrikle çalışan bacasız modelleri de oldukça fazla kullanılır.

Şömine Soba Yapımı

Şömine sobalar hazır satın alınırlar fakat isteğe göre evinizde kendiniz de üçgen şömine soba tasarlayıp yapabilirsiniz. Bunun için gereken malzemeler şöyledir:

  • Beton harcı
  • Odun ve çıra parçaları
  • Çakıl taşı, kum tanecikleri
  • Baca sistemi

Kurulumu yöntemi biliyorsanız çok zor değildir fakat ölçüleri iyi ayarlamanız gerekir. Aksi halde istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Üçgen şömine soba özel üretim olarak yapılır ve dışarıdan hazır almanız sizin için en sağlıklı yöntemdir.

Üçgen şömine soba özel cam kapakları ile korunaklıdır ve cam tasarımı ve desenini de seçebileceğiniz farklı modelleri vardır. Evinizin dekorasyonuyla uyumlu modeli seçerek bütünlük sağlayabilirsiniz.

Bulunduğu odayı güzelleştiren ve ısıtan şömineler çok eski zamanlardan günümüze gelen ürünlerdir.

Şömine Soba Yorumları

Şömine sobalar oldukça kullanışlı ürünlerdir. Farklı boyutları sayesinde her ortamda kullanılabilirler. Yaşadığınız evde ya da iş yerinize güvenle yakabilir ve doğal ısınmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Üçgen şömine soba kullanıcılardan oldukça olumlu yorumlar almıştır.

Kullanılan sağlam malzeme ve doğru ölçülerle bir şömineden alacağınız verim çok yüksektir. Isıtma kapasitesi oldukça fazladır ve kalorifer sisteminden daha çok ısıtır. Üstelik maliyet olarak daha uygundur. Üçgen şömine soba sadece bulunduğu odayı değil tüm evi ısıtarak ısıyı uzun süre etkili kılar.