Yapay Şömine Nedir? Nasıl Yapılır? - Yanar Şömine

Yapay Şömine Nedir? Nasıl Yapılır?

Yapay Şömine Nedir? Nasıl Yapılır?

Yapay Şömine Nedir? Nasıl Yapılır?

Yapay şömine; genellikle dekor amaçlı kullanılmaktadır. Yapay şömineler evinizin dekor görünümü için olduğunca hoş bir görünüm sağlamayı başarmaktadır. Fakat yapay şömineler evini ısıtmaz veya herhangi bir ısı gücüne sahip değildir. Bulunduğunuz ortama şıklık katacak ve çok hoş bir görünüm sağlayacaktır. Yapay şömineyi istediğiniz ortama monteleye bilirsiniz salonunuz, balkonunuz hatta yatak odanıza bile sonuçta dekor olarak kullanılmaktadır.

İçerisinde yanıcı maddenin kesinlikle girmeyeceği yapay şömine, dediğimiz gibi sadece dekor olarak kullanılmaktadır. Yapay şömine yaparken kullanılması gereken malzemler karton veya metal malzemeler olabilir. Daha sağlam ve dayanıklı olmasını istiyorsanız metaldan yapılmasını veya metalden yapılmış olanı satın almanızı tercih ederiz.

Yapay Şömine Nasıl Yapılır?

Yapay şömine gerçek olamayan sadece dekor amaçlı kullanılan şömine türüdür. Yapay şömineyi kendiniz bile yapabilirsiniz. Biraz uğraşlar sonucunda istediğiniz şömine modelini elde edebileceğinizi umuyorum. Yapay şömine kartondan, ahşaptan, betondan ve metalden bile yapılabilmektedir. Şimdi diyeceksiniz kartondan, ahşaptan şömine mi olur?

Yapay şömineler gerçek olmadığı için yani içerisinde ateş yakılmadığı sadece dekor amaçlı kullanıldığından dolayı yapay şömine olarak adlandırılmaktadır.

Yapay şömine yapmak istiyorsanız öncelikle şöminenin iskeletini planını projesini oluşturmanız gerekecektir. Kullanacağınız malzemeleri belirlemiş olursanız sizin için daha hızlı geçen bir süreç olacaktır. Size aşırı kolaylık sağlayacaktır her aradığınız malzeme elinizde olacaktır bundan dolayı hiçbir sorun yaşanmamasını tahmin ediyoruz.

Şöminenizi yaptıktan sonra en önemli yerine sıra gelecektir. Dış süsleme en önemli yer de tam olarak burasıdır.        Şöminenizin dışına duvar kağıdı alabilirsiniz ve bu duvar kağıdı ile gerçekçi bir şömine görüntüsü sağlayabilirsiniz. Şöminenizin üzerine birkaç dekor malzemesi daha alırsanız örneğin yapay çiçek veya şömine malzemesi vs şeyler bunlar daha da gerçekçilik katacaktır. Şöminenizin etrafını mumlarla da süsleyebilirsiniz. Şöminenize led ışıklar da ekleyip ışıklandırabilirsiniz. Diğer şöminelere göre daha masrafsız ve temizlik derdi olmayan yapay şömine sizin için ve eviniz için çok şık bir görünüş katacaktır.