Yanar Şömine

Tüm Türkiye Genelinde Ekibimizle Hizmetinizdeyiz ...

Yanar Şömine

Siz Düşleyin Biz Tasarlayalım ...

Yanar Şömine

Siz Düşleyin Biz Tasarlayalım ...

 

Uzman Kadro

Deneyimli ve konusunda uzman kadrosu ile her zaman yerinde ve zamanında hizmet. 

 

7/24 Hizmet

Müşteri Çağrı Merkezi
0(212) 852 16 33 / 0(212) 884 13 49

 

Düşük Maliyet

Müşterilerimize sunduğumuz yenilikçi ve yüksek kalitedeki ürün ile pazar lideriyiz.

 

Zamanında Teslimat

Siparişiniz aynı gün kapınızda.

BLOG

Şömine Maşa Seti

Şömine Maşa Seti

Admin, 07 Ağustos 2020 Yine de şömineyi yakmak için temizlemek için, ateşi kimi zaman körüklemek için şömine maşa seti gibi ürünlere insanlar gereksinim duyuyor.

Devamını Oku ...

Dekoratif Şömine Yapımı

Dekoratif Şömine Yapımı

Admin, 05 Ağustos 2020 Dekoratif şömine yapımı ile ev içerisinde belirlediğimiz bir alanda, hayal ettiğimiz şömineli ev sıcaklığını, nostaljisini gerçekleştirip, yaşayabiliriz.

Devamını Oku ...

Şömine Çorabı

Şömine Çorabı

Admin, 27 Temmuz 2020 Şömine çorabı ise yaşam alanlarına yöresel bir hava katan önemli bir aksesuar olarak karşımıza çıkmaktadır.

Devamını Oku ...

Doğalgazlı Şömine Fiyatları İstanbul

Doğalgazlı Şömine Fiyatları İstanbul

Admin, 22 Temmuz 2020 Farklı modeldeki doğalgazlı şömine fiyatları İstanbul ilinde uygun olarak bulunabilmektedir.

Devamını Oku ...

Elektrikli Şömine Yapımı

Elektrikli Şömine Yapımı

Admin, 20 Temmuz 2020 Elektrikli şömine yapımı hakkında pek çok kişi klasik şöminelere benzediğini düşünmektedir. Odun ve doğalgaz şöminelerden çok farklıdır.

Devamını Oku ...

Silivri Şömine

Silivri Şömine

Admin, 17 Temmuz 2020 Silivri şömine firmaları bu yapıların son teknoloji ile birleştirerek isteğe göre ve kullanım amacına göre her çeşidini yapmaktadır.

Devamını Oku ...

REFERANSLAR

Yanar Şömine
Yanar Şömine
Yanar Şömine
Yanar Şömine
Yanar Şömine
Yanar Şömine
Yanar Şömine

Şömine Modelleri

Devamını Görüntüle Devamını Gizle

Şömineler her zaman sıcak bir yuva hissinin oluşturulmasında etkili olan yapılar olarak karşımıza çıkıyor. Elbette ki günümüz şartlarında çok sayıda farklı şömine modellerinin varlığında söz etmek mümkün oluyor. Bu kapsamda şömine modelleri nelerdir? Tarzındaki sorularla sıklıkla karşılaşmak da mümkün oluyor. Ayrıca şömine modellerinin özellikleri nelerdir? Tarzındaki soruların da son zamanlarda sıklıkla karşımıza çıktığını söylemek mümkün oluyor. İşte bu sorulara dair merak edilen tüm ayrıntılar!

Şömine Modelleri Nelerdir?

Gelişen hayat şartları karşımıza çok sayıda farklı şömine modellerinin de çıkmasını mümkün kılıyor. Esasında birbirinden farklı şömine modellerinin karşımıza çıkıyor olması; bu ürünlerin sıklıkla kullanılmasını da mümkün kılıyor. Özellikle günümüz koşullarına uygun bir şekilde hizmet sunan şömine modellerinin varlığı bu ürünlerin sıklıkla tercih edilmesini de mümkün kılmaktadır. İşte günümüzde en çok tercih edilen başlıca şömine modelleri:

 • - Açık Sistem Özelliğine Sahip Olan Şömineler
 • - Kapalı Sistem Özelliğine Sahip Olan Şömineler
 • - Elektrikli Sisteme Sahip Olan Şömineler
 • - Ethanollü Sisteme Sahip Olan Şömineler
 • - Odunlu Şömine
 • - Doğalgazlı Şömine

Görüldüğü üzere çok sayıda farklı özelliğe sahip olan şöminelerden söz etmek mümkün olmaktadır. Tam da bu noktada birbirinden farklı özelliklere sahip olan şöminelerin son zamanlarda sıklıkla tercih edildikleri bilinmektedir. Özellikle elektrikli ve doğalgazlı şömineler modern yaşam tarzına daha uygun oldukları için tercih edilmektedir. Ayrıca her zaman yöresel motifleri ve romantik ortamları sevenler için ise odun şömineleri her zaman favoridir.

Şömine Modellerinin Özellikleri Nelerdir?

Kullanım özelliğine göre farklılık taşıyan çok sayıda farklı şömine modellerinden söz etmek mümkün olmaktadır. Şömine modelleri denildiğinde ilk aklımıza doğal olarak onun şömineleri gelmektedir. Odun şömineleri eski zamanlardan bu yana kullanılan klasik şöminelerdir. Tuğla yan da taştan yapılmış olan şömineler ise açık sistem şömineler olarak karşımıza çıkmaktadır. Yine dökme demir ve sacdan yapılan şömineler de kapalı sistem şömineler denilmektedir. Ethanollü Sisteme sahip olan şömineler daha çok dış mekanlarda tercih edilmektedir. Bununla birlikte elektrikli ve doğalgazlı şöminelerin son zamanlarda çok daha fazla bir şekilde tercih edildiklerini de söylemek mümkün olmaktadır.

Elektrikli Şömine

Şömineler her zaman yaşam alanlarına estetik bir güzellik katmak noktasında oldukça etkili oluyorlar. Bundan dolayı günümüzde çok sayıda farklı özelliğe sahip olan şöminelerin varlığından söz etmek mümkün oluyor. Elektrikli şömine modelleri de son zamanların favori ürünleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Öncelikli olarak dekoratif amaçlı tercih ediliyor olsalar da bu ürünlerin yaşam alanlarına önemli kazanımları sunduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Günümüzdeki elektrik şöminelerin ısıtma işlevi konusunda da oldukça iddialı olduklarını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu kapsamda led ışıklarla desteklenen elektrik şöminelerin oldukça şık bir görünüme sahip olduklarını da söylemek mümkün olmaktadır. Esasında şöminelerin çok eski dönemlerden bu yana ısınma amaçlı olarak kullanıldıkları biliniyor. Eski dönemlere ait şöminelerin daha çok odunla yanan şömineler olduklarını da söyleyebiliriz. Ancak günümüz şartlarında odunlu şöminelerin kullanılmasının oldukça zahmetli olduğunu söyleyebiliriz. Bu durum ise doğal olarak elektrikli şöminelerin karşımıza çıkmasını mümkün kılmaktadır.

Elektrikli Şöminelerin Özellikleri

Özellikle arka planda yer aşan alev efektiyle birlikte elektrikli şömine ürünlerinin oldukça işlevsel olabildiklerini söyleyebiliriz. Bu kapsamda elektrikli şöminelerin özelliklerini incelediğimizde karşımıza çok sayıda farklı özellikler çıkabilmektedir. İşte elektrikli şöminelerin başlıca özellikleri:

 • - Elektrikli şömineler her zaman oldukça dekoratiftir
 • - Isınma konusunda son derece etkili ürünlerdir
 • - Gerçekçi görünüm noktasında iddialı ürünlerdir
 • - Yaşam alanlarına şık bir dokunuş katarlar
 • - Sürekli olarak geliştirilebilir bir özelliğe sahiptir
 • - Kullanımı oldukça pratik olan bir üründür

Elektrikli şömine ürünlerinin kullanım özelliklerinin sürekli olarak geliştirildiğini söylemek mümkün olmaktadır. Bu durum şömine ihtiyacının karşılanması noktasında oldukça önemli kazanımları da beraberinde getirmektedir. Üstelik elektrikli şömineler son zamanlarda çok daha tasarruflu bir şekilde hizmet de sunabilmektedir. Üstelik bu tür şöminelerin odun şöminelerine göre çok daha konforlu bir kullanım olanağına sahip oldukları bilinmektedir.

Elektrikli Şömine Fiyatları Ne Kadardır?

Elektrikli şöminelerin fiyatları söz konusu olduğunda karşımıza çok sayıda farklı seçeneğin çıkıyor olması gayet olağan bir durumdur. Bundan dolayı şayet elektrik şömine satın alacaksanız, mutlaka ayrıntılı bir fiyat araştırması da yapmalısınız. Bu noktada yapacağınız fiyat araştırmasında hem ürünün fiyatına hem de kaliteli olmasına özen göstermelisiniz.

Doğalgazlı Şömine

Şayet evinize ya da işyerinize bir şömine yaptırmayı planlıyorsanız doğalgazlı şömine ürünleri mükemmel bir seçenek olarak karşınıza çıkacaktır. Özellikle yaşam alanlarına estetik bir görünüm kazandırmak noktasında başarılı olan bu ürünler, konforlu bir kullanım özelliğine de sahiptir. Günümüz itibariyle sıklıkla tercih edilen doğalgazlı şömineler, en çok merak edilen şömine türleri arasında yer alıyor. Bundan dolayı doğalgazlı şömine nedir? Tarzında sorular da sıklıkla soruluyor. Yine doğalgazlı şöminelerin özellikleri nelerdir? Sorusu da sıklıkla dillendirilen bir soru olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca doğalgazlı şöminelerin avantajları nelerdir? Sorusu da son zamanlarda en çok soruların sorular arasında yer alıyor. İşte tüm bu sorulara dair ayrıntılar!

Doğalgazla çalışan ve yaşam alanlarına sıcak bir dokunuş katan şöminelere doğalgazlı şömine denilmektedir. Bu şöminelerin doğalgaz sistemine sahip olan apartman ve binalarda etkili bir şekilde kullanılabildikleri bilinmektedir. Ayrıca doğalgazlı şömineler, son zamanlarda çok daha etkili bir dekoratif görselliğe de sahiptir. Bundan dolayı bu ürünlerin son zamanlarda sıklıkla tercih edildikleri de bilinmektedir.

Doğalgazlı Şöminelerin Özellikleri Nelerdir?

Elbette ki günümüz itibariyle doğalgazlı şömine kullanımının ciddi oranda artış gösterdiğini söylemek mümkün olmaktadır. Bu durum esasında doğalgazlı şöminelerin kullanım özelliklerinin geliştirilmesiyle de mümkün olmaktadır. Doğalgazlı şömineler, doğalgazla çalışan ve konforlu bir şekilde hizmet sunan, bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. LPG yakıtı kullanılarak yanan doğalgazlı şömineler, tasarruflu bir kullanım özelliğine de sahiptir. Yine birbirinden farklı tasarım özelliğine sahip olarak üretilen doğalgazlı şömine modelleri son zamanlarda sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Bu durum da söz konusu ürünlere olan ilgiyi artırmaktadır.

Doğalgazlı Şömine Avantajları Nelerdir?

Son zamanlarda en çok tercih edilen şömine modelleri arasında yer alan doğalgazlı şömine ürünleri çok sayıda önemli avantajı kullanıcısına sunmaktadır. İşte doğalgazlı şöminelerin sunduğu önemli avantajlar:

 • - Doğalgazlı şömineler klasik şöminelere göre çok daha konforludur
 • - Doğalgazlı şöminelerinin kullanımı oldukça pratiktir
 • Doğalgazlı şömine ürünleri doğaya zarar vermediği için çevrecidir
 • - Doğalgazlı şömineler yüksek verimli oldukları için tasarrufludur
 • - Doğalgazlı şöminelerin bakım ihtiyaçları muadillerine göre daha azdır
 • - Dekoratif anlamda doğalgazlı şöminelerin oldukça başarılı olduklarını rahatlıkla söyleyebiliriz

Dekoratif şömine

İnsanların yaşadıkları mekanlara gereken özeni göstermesi ve kendilerine uygun olarak dekore etmesi gerekiyor. Nitekim günümüzde dekorasyon konusu başlı başına bir uzmanlık haline gelmeye başladı ve özellikle evlerin ve butik otellerin dekorasyonunda genel ismi dekoratif şömine olan ürünler kullanılıyor. Bu şömineler adından da anlaşılacağı üzere tamamen ısınma amaçlı olarak değil daha çok bulunulan ortama özel bir ambiyans katmak için kullanılan ürünlerdir.

Bu bağlamda da karşımıza çok farklı modeller çıkıyor. Bunların bazılarından bahsetmek gerekir ise şunlar söylenebilir: Ocaklı tipte olan şömineler, açık sistem şömineler, prizmatik olanlar, kapalı sistem olanlar, dört tarafı açık tipte olan şömineler, orta şömineleri, iki yanı açık olanlar, üç tarafı ekstra açık tipte olanlar, plazma tipinde olan, L köşe tipinde olanlar ve elbette klasik olanlar olarak adlandırılabilir. Kimi zaman bunların dışında özel tasarımlar da olabilmektedir.

Şömine Olan Alanlar Nasıl Dekore Edilmeli?

Adından da anlaşılacağı üzere dekoratif oldukları için dekoratif şömine olan mekanlarda da dekorasyon konusuna özen göstermek ve ona uygun mobilya, halı, aksesuar seçimleri yamak gerekiyor. Mevcut şömine evin dekorasyonunun majör bir parçası olduğu bulunulan alanın diğer bölümlerinde mutlaka şöminenin rengine, modeline, bulunduğu konuma uygun dekorasyon yapılmalı.

Modern ya da otantik tasarımlar yapılabilir. Yere şöminenin önüne bir post atılabileceği gibi, tam karşısına son derece rahat bir köşe koltuk takımı konulabilir. Bunun yanında daha romantik bir görüntü için kenarlarına irili ufaklı mumlar yerleştirilebilir, etrafına minderler yerleştirilebilir. Burada tercih tamamen kişilerin zevkine kalmış olsa da genel doku ve renk uyumuna da dikkat etmek gerekir. Modern ise modern bir dekorasyon, klasik ise ona uygun dekorasyon yapılmalıdır.

Fiyatları Belirleyen Başlıca Unsurlar

Tüm bu bilgilerden sonra işin biraz da finansal boyutuna bakarak dekoratif şömine fiyatları hakkında bilgi vermek gerekir ise şunlar söylenebilir: Burada net bir rakam verilmesi söz konusu değildir. Ürünün özelliğine, modeline, üreticisine, satış noktasına göre rakamlar çok değişiklik gösterir. Kimi zaman kampanya dönemlerinde böylesi bir ürünü çok daha uygun fiyata da almak mümkündür. Özel tasarımlarda ise fiyatlar biraz daha yükselmektedir.